Zuidereiland: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
→Vliegtuig: (Import from wikitravel.org/nl) |
→Routes: (Import from wikitravel.org/nl) |
||
Regel 97:
Alhoewel de route per trein vanaf Christchurch naar de Westkust het meest spectaculaire is, is ook de SH73 per auto een aanrader. De route begint in Christchurch Centrum of bij het vliegveld van Christchurch. In beide gevallen rijd je naar de kruising Russley Road (SH1)/ Yaldhurst Road (SH73). Hiervandaan volg je de SH73. Het eerste stuk, tot aan Darfield gaat door de (vlakke) Canterbury Plains. In Darfield is de afslag van de SH77 naar het wintersportgebied Mt.Hutt en het wintersportdorp Methven. De SH73 gaat hier rechtsaf en begint na het dorpje Springfield aan zijn klim naar de Arthurs Pass. Het landschap wordt steeds ruiger en hoe verder je naar het Westen gaat ook veel groener. Arthurs Pass is het hoogste punt van de route en hier komt de SH73 ook weer vlak bij de spoorlijn Chrischurch- Greymouth.
Na Arthurs Pass duikt de weg weer naar beneden en komt door het beboste gebied (
'''Wanaka, Queenstown & Milford Sound Route (Wanaka-Queenstown-Te Anau-Milford Sound)'''
|